לימודי אנגלית

דיבור באנגלית

לימודי אנגלית בבית הספר במסגרת לימודי התיכון היו ללא מעט תלמידים קשים ומבלבלים. בין שירי האנגלית שהושמעו בכיתה לבין הטקסטים בנושאים "מגוון התרבויות בעולם" או "המגמה האקולוגית", תלמידים רבים חלמו בהקיץ ותכננו מה יעשו בהישמע הצלצול הגואל. אולם אצל רבים וטובים, מיד בתום השירות הצבאי ירד האסימון! כדי להתקבל ללימודי תואר אקדמאי או על מנת לצלוח מבחני כניסה למגוון עבודות כמו תקשורת, הייטק ואפילו מזכירות, תמיד הדרישה תהייה – אנגלית בשפת אם או לכל הפחות אנגלית ברמת גבוהה. כיום, כל מי שחולם בעתיד על קריירה מבטיחה או שרוצה להתחיל את לימודי התואר שלו, נאלץ לגשת להשלים את לימודי האנגלית באחד המוסדות ללימודי האנגלית.

תנאי לאוניברסיטה

בכל מוסד לימודי אקדמאי תידרש כאמור אנגלית ברמה גבוהה. כמו כן, ישנם גם מוסדות שניתן יהיה להתקבל אליהם עם אנגלית ברמה של מתחילים. חשוב לזכור גם שאחד מהתנאים היותר מחמירים בכל הנוגע לסיום תואר הינו שיפור שפת האנגלית לרמה גבוהה בטווח זמן של שנתיים מתחילת הלימודים. רוב המוסדות הלימודיים יסתמכו על הציון באנגלית שאותו יקבל התלמיד במבחן הפסיכומטרי ולפי הנקודות שידרשו ממנו להשלים לרמה גבוהה יותר על ידי אחד הקורסים. עוד דרך להשיג ציון גבוה באנגלית, עבור כל מי שלא צלח לעבור מבחן פסיכומטרי, תהייה על ידי מבחן אמי"ר, במידה ותזכו לציון גבוה, גם זה יכול להבטיח פטור מלימודי האנגלית.

מבחני מיון לאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל

קיימים מבחנים ממיינים רבים לתואר ולימודי מקצועות שונים באקדמיה שדורשים רמה גבוהה בשפה האנגלית. מבחן Gmat – הינו מבחן הקבלה לתואר שני בתחום מנהל עסקים בישראל וגם בחו"ל והוא יהווה אחד מתנאי הקבלה המשמעותיים ביותר ולא פעם הוא יהווה גם כתנאי קבלה עיקרי. במידה ויינתן ציון גבוה במבחן הזה, זה עשוי להוות גם עזר לקבלת מלגה. מבחן Tofel הוא מבחן שישמש תנאי קבלה ללימודים אקדמאים לתלמידים ומטרתו תהיה להעריך את יכולתם של אותם תלמידים להצליח להתמודד עם כל תוכן אקדמי באנגלית. מבחן Gre, – הינו מבחן קבלה ללימודים של תואר שני ודוקטורט שכוללים חלק כמותי, מילולי וגם את הכתיבה וכאמור גם את מבחן הפסיכומטרי שאותו כולם כבר מכירים.

לימודי אנגלית

לימודי אנגלית עסקית – מבחני מיון למשרות מבוקשות

כיום, לאן שנרצה לנסוע בעולם, האנגלית תהייה השפה האוניברסלית שבאמצעותה יהיה ניתן לתקשר בכל מדינה והיא למעשה אחת השפות הכי חשובות שיש לדעת אותה ברמת שפת אם, על מנת להצליח לתקשר בעבודות שונות. אנשי עסקים, עורכי דין, מסחר ותעשייה וגם רופאים כולם יזדקקו לאנגלית על מנת להצליח לעבוד ולתקשר כראוי במדינה זרה. למעשה כל מקצוע מדעי או עסקי יכול להתפתח ולגדול לממדים בינלאומיים באמצעות שליטה מלאה בשפה הזו. השפה האנגלית העסקית היא כבר יותר מעוד שפה והיא תהווה כרטיס כניסה מהותי לכל תחום עבודה בינלאומי. כל בעל מקצוע שירצה לפרסם את התוכן שלו או פשוט להישאר עדכני ומעורה בתחום שלו, יידרש לקרוא תוכן רב באנגלית ובמהירות. למרות שאנו חיים במדינה שהשפה השולטת הינה עברית, הקדמה, במקצועות המדעיים וגם בכל תחום עסקי כיום, ידרוש יכולות תקשורתיות לצד קולגות שעובדות ומתנהלות בכל העולם ועל כן גם מי שדובר שפה עברית טובה וגבוהה, עלול להתקשות במציאת עבודה ואפיק התפתחותי בעולם, בהיעדר אנגלית ברמה גבוהה.

הכנה לקורס ולמבחן הפסיכומטרי

כל אחד בתחילת דרכו האקדמית יהיה חייב לעבור מבחן פסיכומטרי וכדי באמת להצליח לצלוח את כל נושא האנגלית שהמבחן דורש, הוא יאלץ לעבור על כל החומר לבד וללמוד אותו בעזרת ספרי פסיכומטריה או שיעדיף לקחת קורס באנגלית ששם הוא יסתייע באנשי מקצוע ויקבל מושג איך יראה כל נושא האנגלית במבחן עצמו. יש היום מגוון של קורסים באנגלית שמוצעים לכל אחד עבור כל מטרה, ולכן גם חשוב לקחת את הקורס הייעודי שמכוון לייעוד שלכם. יש קורס אנגלית למתחילים, קורס למתקדמים, קורס כללי שמיועד להכרת השפה או כפי שציינו, קורס שכל ייעודו הוא הכנה לקראת הפסיכומטרי וכן הלאה. יחד עם זאת, המלצה נוספת היא פשוט להתחיל בלקחת ספר באנגלית ולהתחיל לקרוא אותו ובכל מילה חדשה ולא מוכרת, תיגשו למילון. במחשבה שנייה, זאת עצה שיכולה להתאים למי שיש באמת הרבה זמן פנוי. וטיפ אחרון – לראות סדרות או סרטים באנגלית ללא תרגום, גם זה יכול לסייע.

לימודי אנגלית לילדים

לימודי אנגלית לקטנטנים

עד כה דיברנו על תעסוקה ולימודים אקדמיים ועד כמה השפה האנגלית מהותית בימינו כדי לצלוח בכל העולמות הללו. אולם, הכל מתחיל ויכול גם מאוד להקל בגיל מבוגר יותר, אם בילדות שלכם נחשפתם לשפה ולמדתם אותה בצורה חווייתית. כיום, כשהמודעות הגדולה לחשיבות השפה רק מתעצמת כל הזמן, האנגלית הופכת למשחק עבור ילדים רבים. גם המחסור במורי אנגלית שפקד לאחרונה את מערכת החינוך מתחיל להתאושש ויש יותר ויותר מורות ומורים לאנגלית שהובאו במיוחד לישראל, או כאלה שבשל המשבר, החליטו לעשות הסבה להוראה באנגלית. אך כל הורה היום יודע שחוג אנגלית לקטנטנים הוא חוג שיכול לתרום רבות לעתידו של הילד ולחשוף אותו לשפה שנייה שהיא חשובה, ממש כמו שפת אם. יש כל כך הרבה חוגים שניתן ללכת אליהם וכל שיטת הלימוד הינה חווייתית ותואמת את גילו של הילד. עוד על לימוד אנגלית לילדים.

איך לומדים אנגלית בצורה חווייתית?

הלוואי שכולנו היינו לומדים כך אנגלית! היום ילדים קטנים שרק נחשפים לאנגלית לראשונה, לומדים את השפה בדרך של בישול קבוצתי, ספורט ומשחקים. לדוגמא, כל השיעור מתנהל סביב הכנת פסטה. כל הילדים יושבים יחד והמורה מעבירה את החומרים ומציינת את שמותיהם, שואלת שאלות והילדים עונים כשהם חוזרים על המילה שהמורה אומרת או על המוצר שהיא מציגה – Pasta, tomato, cheese וכן הלאה והכל בצורה מוחשית בליווי של שיר, משחק והומור. כשבסוף השיעור גם נהנים מארוחת פסטה וגם מצליחים להטמיע בראש, כמעט בלי להרגיש, מילים חדשות באנגלית.

אצלנו בבית הספר לאנגלית של רן קרני, תגלו את המורים לאנגלית הטובים ביותר שמחזיקים בניסיון למעלה מעשור. לימודי אנגלית בבית הספר מתאימים לכל מטרה – שיפור האנגלית בבית הספר, עזרה למבחן הבגרות, רכישת שפה למטרות אישית, אנגלית עסקית ועבור עוד מנעד מטרות. לפרטים מלאים וייעוץ ללא עלות, אני מזמין אתכם ליצור קשר עוד היום!

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים!
אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מה חדש אצלי באתר?
שלח הודעה
1
מעוניינים בייעוץ?
ברוכים הבאים לבית הספר לאנגלית של רן קרני, כיצד נוכל לעזור?
Call Now Button