בגרות באנגלית

מבחני בגרות באנגלית

לא פעם יצא לנו לשמוע את המשפט "כשאני אסיים את הבגרות אני לא צריך אותה יותר". דבר שאולי נאמר כשיש מקצוע כלשהו שהוא נראה לנו אולי לא הכרחי ומינורי יחסית לעומת מקצועות אחרים. הדבר לא תופס לגבי אנגלית ומתמטיקה. אנגלית זאת שפה שנהייה חייבים להכיר טוב והיא תעזור לנו בתחומים רבים ולא רק בציון בבגרות שלנו. שפה זו תלווה אותנו כמעט בכל אספקט בחיים שלנו, בעוד היא נחשבת לשפה הבינלאומית כיום.
בגרות באנגלית לעומת בגרות במתמטיקה ידועה כאחת הבגרויות היותר קשות, אולם יחד עם החשיבות שלה מבחינת ממוצע של ציון מאחר שהבגרות באנגלית היא מקצוע מוגבר שצריך לגשת אליו ברמה של 3 עד חמש יחידות. הבגרות באנגלית מהותית גם להמשך הקריירה שלנו ולא רק כתנאי סף לקבלה לתואר ראשון. כמו בבגרות במתמטיקה, גם הבגרות באנגלית תקבל מעמד מיוחד בעת קבלה ללימודים והיא תהווה כתנאי לקבלה להרבה מקצועות באקדמיה ולעיתים אף יידרש להוכיח רמה גבוהה בשפה האנגלית על מנת להתקבל ללמוד מקצוע מסוים. בנוסף, לאנגלית יהיה חלק מהותי במבחן הפסיכומטרי, ולימודים בתיכון יהוו הבסיס לשפה שתהיה להם השפעה באופן ישיר על היכולות האקדמאיות.

לימודי השפה האנגלית

אנגלית שפה יפה

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך השפה האנגלית הופכת להיות הרבה יותר רלוונטית ונוכחת ובעיקר יותר ויותר משמעותית עבור כל אחד ואחת מאיתנו. הסיבה לכך היא משום שמדובר בשפה בינלאומית שבאמצעותה מתקשרים אנשים רבים בכל העולם ובמידה ונרצה לתקשר עם אנשים שגרים בארצות זרות, נזדקק לה בצורה הבסיסית לכל הפחות. בנוסף, גם הצעות עבודה רבות במשק יהיו רלוונטיות בעיקר לדוברי אנגלית ברמה גבוהה ולרבות לכל מי שמבין אנגלית ברמת שפת אם ובמידה כזו או אחרת, רמת האנגלית שלנו תשפיע גם על רמת ההכנסה שלנו בטווח הארוך.

מדוע בגרות באנגלית חשובה?

לפני שנעסוק בכל הנוגע לנושא של קורס שמיועד לבגרות באנגלית, חשוב להבין בכלל מדוע יש חשיבות לבגרות הזו. ההתקדמות הטכנולוגית וכל הטשטוש בין הגבולות בעולם, לצד תהליך הגלובליזציה והחשיפה הגדולה לרשת האינטרנט, יגרמו לכך ששפה האנגלית תצבור לעצמה מעמד של שפה אוניברסלית, שפה שניתן לדבר, לקרוא ולכתוב אותה ברמה גבוהה על מנת להצליח להשתלב במקצועות הבינלאומיים ובתאגידים השונים בכל העולם. יש יותר ויותר דרישה לכל מי שמחזיק ברמה גבוהה באנגלית והלימודים לבגרות באנגלית יהיו אבן הייסוד של השפה האנגלית, והזדמנות גדולה להכיר את רזי השפה, בין אם את הדקדוק וכל חוקי הזמן ובין אם זה באוצר המילים והקניית המבטא שיש לשפה זו.

איך מורכבת הבגרות באנגלית?

מבחן הבגרות מורכב משבעה שאלונים – A-G. בעוד ששאלון C – הינו המשותף לנבחנים ברמה של שלוש יחידות לימוד ולנבחנים ברמה של 4 יחידות לימוד, ושאלון E משותף לנבחנים ב-4 וב-5 יחידות לימוד. כל שאלון אורך כתשעים דק', מלבד שאלון G שהזמן המוקצב בו עומד על שעה וחצי. מספר יחידות הלימוד יקבע את סוג השאלונים במבחן וכמובן גם את הדרגה של הקושי במבחן. המבחן עצמו יחולק לכמה נושאים: הבנת הנשמע, הנקרא ומשימות כתיבה.

  • ברמת שלוש יחידות, הבגרות באנגלית תהיה מורכבת משלושה שאלונים – A, B ו-C הבחינה כוללת קטע שמיעה ושני קטעי הבנת הנקרא.
  • ברמת ארבע יחידות, הבגרות מכילה שלושה שאלונים, הבחינה תכלול הבנת הנקרא וגם הסתמכות על חומר שנקרא לפני הבחינה. הבחינה תבדוק גם יכולות ניסוח, הבנת הנקרא, את אוצר מילים ודקדוק.
  • ברמת חמש יחידות, הבגרות מכילה שלושה שאלונים, והבחינה תכלול קטעי הבנת הנקרא, אולם גם הסתמכות על קריאה של רומן או מחזה שנקראו טרם הבחינה. הבחינה תבדוק את יכולות ההתנסחות, הבנת הנקרא, את אוצר המילים, לשון ויכולות ניתוח קטעי קריאה באנגלית.

למרות שהבגרות באנגלית נחשבת למורכבת מיתר הבגרויות, השימוש התדיר שנעשה בשפה ביום יום שלנו, אם זה על ידי סרטונים במחשב, האזנה למוסיקה או כל שוטטות באינטרנט, יהיה גם אחראי לכך שאוצר המילים שלנו יתרחב ורק ישתפר עם הזמן. יחד עם זאת, שיטת הלימוד בבית הספר תספק דגש על נושאים ספציפיים כגון דקדוק וזמנים לעומת לימוד בגרות באנגלית ותשפר גם את איכות החיים ולא רק את הממוצע של הבגרויות.

מבחנים באנגלית

קורס לקראת בגרות באנגלית

יש לא מעט אנשים שיבחרו להיעזר בקורס בטרם ינסו לגשת לבחינת הבגרות באנגלית, לרבות אם מדובר בבחינה שהיא אחרי בית ספר או צבא. לעיתים אנשים אלה, מעולם לא נבחנו לבחינת הבגרות באנגלית או שהמטרה שלהם היא בעיקר לשפר את הציון שקיבלו בבגרות. השיפור עשוי להיות גם מעבר מ – 4 יחידות ל- 5 יחידות ויכול גם להיות שיפור של הציון שהתקבל בתקופה של התיכון.

קורסים לאנגלית

יש היום לא מעט מקומות שמלמדים אנגלית שכל ייעודם הינו רכישת השפה בעוד שכל אחד מהקורסים גם מספק ייחודיות משלו אולם, המבנה הכללי של הקורס הינו די זהה בין כולם. לפני הכל, יילמדו בקורס כל היסודות של השפה, בקריאה, שמיעה והבנה הנקרא. לאחר מכן, יהיה דגש על כל הנושאים שעשויים להופיע בבחינת הבגרות כמו לדוג' למידה של יצירות ספרותיות והכנה לכתיבת חיבור בשפה ועוד. השלב הסופי הינו שלב הקשוח יותר בו הלימודים יהפכו ליותר עמוסים.

בחירת קורס בגרות באנגלית

היות שמדובר בבגרות שיש לה חשיבות גבוהה, הן עבור קבלה למוסד השכלה גבוה והן על מנת לרכוש שפה חשובה לחיים, הבחירה בקורס בגרות באנגלית אמורה להתאים לצרכים האישיים של התלמיד. למשל, איפה יתקיים הקורס ועד כמה יש גישה למקום הלימודים, השעות והימים בהם יתקיימו השיעורים שלה הקורס, כמות התלמידים בכל קורס, השיטה בה לומדים וכדומה. ככל שהבחירה תעשה בצורה שתתאים לצרכים שלכם, כך תגדילו משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם במבחן!
בבית הספר לאנגלית של רן קרני תוכלו להיעזר במורים הטובים ביותר שיש להם את הידע הנרחב והאת מכלול הכלים לעזור לכל תלמיד לעבור בבטחה ובהצלחה את הבגרות באנגלית!

מעוניינים בשיחת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים!
אהבתם את המאמר? שתפו!
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מה חדש אצלי באתר?
שלח הודעה
1
מעוניינים בייעוץ?
ברוכים הבאים לבית הספר לאנגלית של רן קרני, כיצד נוכל לעזור?
Call Now Button